пʼятниця, 28 лютого 2014 р.

Народжені в зникаючий день

  


  У світі живуть чотири мільйони людей, які народилися 29 лютого, що припадає тільки на високосний рік. Дивно виходить, адже людина народилася, в день.що зникає, і зявляється тількі через кожні чотири роки. Дехто таких людей вважає обділеними долею, а я вважаю, що ці люди навпаки особливі. І навіть сучасний світ з усім цинізмом і стереотипністю не має права ставитися до них як до "білих ворон". 

   Звісно легко казати, якщо ти не один з них, але ж як пояснити дитині. що вона особлива і як святкувати таке незвичне День народження? Частіше всього, люди, які народилися цього дня, святкують його 28 лютого або 1 березня. 
   Але є один цікавий факт, який порадує всіх народжених 29 лютого - високосна секунда! Це додаткова секунда, що додається до всесвітнього координованого часу для узгодження його з середнім сонячним часом. Важається, що деякі дні після часу 23:59:59 йде 23:59:60. Звісно, секунда  - це одна мить, але в дні, коли ця секунда додається, деякі дюди, що народилися 29 лютого, теж святкують  своє день народження, таким чином, таким дні може бути декілька на рік:))...Погодтеся, це досить непогано)).
   Ви не повірите, але окрім того, що 29 лютого і так незвичний день, в історії зафксовані факти, коли було 30 лютого!
   30 лютого – календарна дата. За григоріанським календарем в лютому 28 днів (у високосному році – 29 днів). Однак три рази в лютому було 30 днів (існування двох з них припускається).

30 лютого 1712 року у Швеції


В 1699 році в Шведському королівстві, яке тоді включало і Фінляндію, прийняли рішення перейти з юліанського календаря на григоріанський. Однак шведи не захотіли зсувати календар на 11 накопичених на той час днів вперед, а вирішили робити перехід поступово, пропускаючи високосні роки протягом 40 років, тобто всі ці роки після 28 лютого повинно було йти 1 березня й кожні 4 роки вони на один день наближалися б до григоріанського календаря. Таким чином, 1700 рік був не високосним роком у Швеції. Однак, незважаючи на прийнятий план, 1704 і 1708 роки були високосними. Через це протягом 11 років шведський календар випереджав на один день юліанський календар, але відставав на десять днів від григоріанського. У 1711 році король Карл XII вирішив відмовитися від реформи календаря й повернутися до юліанського календаря. Для цього в 1712 році в лютому були додані два дні і, таким чином, в Швеції в 1712 році було 30 лютого. Остаточно Швеція перейшла на григоріанський календар в 1753 році звичайним для всіх країн способом – наступний пісня 17 лютого день оголосили 1 березня.

30 лютого 1930 та 1931 року у СРСР

   У 1929 році в СРСР пропонувалося ввести радянський революційний календар, де кожен тиждень мав би п'ять днів (п'ятиденки) і кожного місяця тривав би 30 днів або рівно шість тижнів. 5 або 6 днів, що залишалися б, ставали так званими «безмісячними канікулами».
   У багатьох джерелах вказується, що пропозиція була прийнята, і в СРСР протягом двох років існувало 30 лютого. Насправді прийнята була тільки пропозиція про введення п’ятиденок (при збереженні традиційних тижнів).

30 лютого в Древньому Римі

   Як уже згадувалося вище, учений ХІІІ століття Сакробоско стверджував, що лютий у юліанському календарі мав 30 днів з 44 до н. е. до 8 н. е., коли імператор Октавіан Август скоротив лютий на один день для того, щоб додати його до серпня, місяця, який був названий його ім'ям, оскільки липень, що був названий на честь його попередника Юлія Цезаря мав 31 день, а серпень тільки 30. Однак немає жодних історичних доказів того, що це було саме так. Найімовірніше, що це міф, хоч і вельми старий.
   Отже, сподіваюсь, що дана інформація не налякає вас, а навпаки заспокоїть. Що ж ви "проста смертна людина", яка народилася в будь-який інший звичайний день місяця, знайте ви теж незвичні, бо народилися і живете на цій землі)...
П.С. Пишіть нам, коментійте, заперечуйте чи підтримуйте мої слова, не важливо, ми прислухаємося до думки кожного. 


Немає коментарів:

Дописати коментар